Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dobczycach

Dzisiaj uczniowie klasy 2PP, 3PP oraz 3GżA odwiedzili Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dobczycach. Mieliśmy tutaj okazję zapoznać się z działalnością WTZ, zwiedzić poszczególne pracownie oraz wziąć udział w wybranych zajęciach. Warsztaty terapii zajęciowej to placówki zajmujące się rehabilitacją społeczną oraz zawodową niepełnosprawnych podopiecznych. Głównym celem ich działalności jest rozwijanie umiejętności wykonywania czynności życia codziennego, w tym zaradności osobistej dzięki stosowaniu różnych technik terapii. Uczniowie naszej szkoły szybko nawiązali znajomość z nowymi kolegami i koleżankami, a następnie ochoczo przystąpili do wykonania poszczególnych zadań. Było to m.in. czerpanie papieru, wykonywanie ozdobnych kart świątecznych, szycie maskotek oraz wykonanie aniołów z masy solnej. Serdecznie dziękujemy kierownictwu WTZ w Dobczycach za umożliwienie zwiedzenia Waszej placówki!

Opracowała: M. Majka

Facebooktwittergoogle_plus