Jabłkowe pyszności

Zima mocno trzyma, więc żeby dodać sobie energii na spacery uczniowie klasy 3L przygotowali szarlotkę według przepisu mojej mamy. Po wymieszaniu składników i wyrobieniu ciasta pozostało tylko dodać starte jabłka i uzbroić się w cierpliwość. Zapach był zniewalający, a ciasto palce lizać! Znikało bardzo szybko z naszych talerzy.

Opracowała: M. Kozłowska

Szarlotka
Składniki:
60 dag mąki
4 żółtka
1 ½ szklanki cukru pudru
łyżeczka proszku do pieczenia
łyżka oleju
kostka margaryny Palma
cukier waniliowy
½ szklanki kwaśnej śmietany (ile zabierze mąka)
1 ½ kg jabłek
cynamon
5 łyżek bułki tartej
Wykonanie: Ze składników wyrobić ciasto, podzielić na dwie części. Rozwałkować jedną część i wyłożyć ciastem prostokątną blachę wysmarowaną tłuszczem. Posypać ciasto bułką tartą i wyłożyć starte na grubej tarce jabłka. Posypać jabłka łyżeczką cukru i cynamonem. Przykryć drugą częścią ciasta. Dobrze skleić brzegi. Piec w temp. 220 stopni około 45 minut. Smacznego!

Facebooktwittergoogle_plus