Zawody pływackie

W dniu 13 listopada 2018 r. w Pływalni Camena – Centrum Kultury i Sportu w Skawinie odbyły się VII Zawody Szkół Specjalnych o Puchar Starosty Krakowskiego w pływaniu. W tym roku na starcie stanęło 13 placówek: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy ze Skawiny jako gospodarz oraz drużyny z SOSW w Oświęcimiu, SOSW w Chrzanowie, SOSW w Tarnowie, ZSS w Tarnowie, OREW w Wolbromiu, ZS im. B.A. Kosiby w Wieliczce, SOSW nr 1 w Krakowie, SOSW nr 4 w Krakowie, SOSW nr 2 w Krakowie, SOSW nr 6 w Krakowie, SOSW Sportowy Zakątek w Krakowie , ZSS nr 15 z Krakowa.
Naszą szkołę reprezentowała 4 osobowa drużyna w składzie: Wiktoria Wojciechowska, Aleksandra Skałka, Dominik Szylar i Miłosz Bednarski. Uczestnicy zawodów rywalizowali na dystansach 25 m stylem dowolnym, 25 m stylem grzbietowym oraz w sztafecie 4 x 25m. Rywalizacji towarzyszył niepowtarzalny klimat – entuzjastyczny doping nie tylko ze strony rodziców, nauczycieli, ale również zgromadzonej na pływalni publiczności.
Nasi zawodnicy powrócili do szkoły z ‚tarczą’ i garścią medali, w których odbijał się blask słońca i pięknej jesiennej aury za oknami. Dwa razy na podium stawał Miłosz, zdobywając złoty medal w stylu dowolnym oraz srebro w stylu grzbietowym, Wiktoria po bardzo zaciętej i wyrównanej walce wywalczyła srebrny medal – styl dowolny a Aleksandra obroniła ‚złoto’ wywalczone we wrześniowych zawodach. Bardzo blisko podium znalazł się Dominik, który otrzymał specjalną nagrodę organizatora za sportową walkę fair-play i tytuł MVP całych zawodów. Po rywalizacji wszyscy uczestnicy udali się na zasłużony odpoczynek i poczęstunek oraz zostali zaproszeni przez organizatorów na kolejną edycję zawodów w przyszłym roku.

Opracował: P.Jedynak

Facebooktwittergoogle_plus