„Sensoplastyka® – elementy”

Listopadowa plucha, słota i szaruga??? Za oknem szaro i ponuro??? Nic bardziej mylnego! Przekonali się o tym uczestnicy pierwszego spotkania, które rozpoczęło w naszej szkole innowację pedagogiczną „Sensoplastyka ® – elementy”. Nikt nie ma już wątpliwości, że mąka, woda i barwnik wystarczą, aby świetnie się bawić. Było polisensorycznie, multikolorowo, wielozapachowo, a przede wszystkim baaardzo brudno.
Uczniowie najmłodszych klas wraz ze swoimi bliskimi własnoręcznie przyrządzili masę nieniewtonowską, następnie przekształcili ją w domową plastelinę, za pomocą której powstały kolorowe, jesienne parasolki. Malowano również na mleku i oleju, a największym powodzeniem cieszył się sensoryczny dywan.
Zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie już wkrótce! Gwarantujemy świetną zabawę!

Opracowała: I.Winiszewska, M.Skupień, A. Jezierska

Facebooktwittergoogle_plus