Listopadowe spotkanie z Panią Melodią i Panią Sarabandą

Listopadowe spotkanie z panią Melodią tym razem pozwoliło nam wybrać się w podróż w przeszłość i poznać muzykę minionych epok. Muzycy z Filharmonii Krakowskiej pojawili się na scenie w stylowych strojach, czym wzbudzili zachwyt publiczności. Pani Sarabanda w swoich magicznych kuferkach przywiozła dzieciom całą masę instrumentów perkusyjnych oraz … wachlarzy! Było więc wspólne muzykowanie, a wachlarz okazał się wspaniałym rekwizytem przy nauce piosenki, którą nuciliśmy potem przez cały dzień: Wachlarze, wachlarze zakrywają nasze twarze … W świat muzyki dawnej zabrały nas dźwięki nowych instrumentów muzycznych: wiolonczeli, gitary i fletu. W trakcie spotkania mieliśmy też możliwość spróbować swych sił w tańcach dawnych epok, z których szczególnie spodobał się nam taniec „Praczki”. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie!

Opracowała: M. Majka

Facebooktwittergoogle_plus