Owocowa uczta

Jesień zachęca nas do jedzenia owoców. Słynące z duuużych apetytów klasy VIIUB i IIIGŻ, zorganizowały już dwa święta owoców.
Inicjatorem Święta Gruszki był Olek, który dostarczył do szkoły olbrzymią ilość gruszek. Podczas uczty uczniowie utrwalali informacje o tym jak ważne dla zdrowia i prawidłowej diety jest jedzenie owoców. Kilka dni później Paweł przyniósł do szkoły kosz pełen pysznych winogron. Na zajęcia uczniowie przyszli ubrani w zielone stroje i można było zorganizować Dzień Winogronowy. Znów była uczta, na której nie mogło zabraknąć rodzynek czyli suszonych winogron. W miłej atmosferze toczyła się rozmowa o przetworach, które można wykonać z winogron. Wszystkim bardzo podobały się „owocowe” lekcje. W najbliższym czasie Dzień Jabłka.

Opracowała K.Kluska

Facebooktwittergoogle_plus