,, NASZE VICTORIE WIELKIE I MAŁE – Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych 2018 r.’’

W piękne słoneczne przedpołudnie 7 września uczniowie klas 6L, 7U, 8UB i 8L wzięli udział w integracyjnym pikniku na Wielickiej Arenie Lekkoatletycznej. Był to piknik szczególny, bo związany z obchodami 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali opowieści weterana II Wojny Światowej, członka Armii Krajowej – Włodzimierza Wolnego, który opowiadał o swoich wojennych przeżyciach i chętnie uczestniczyli we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych. Szczególnie dużym przeżyciem był moment ułożenia ,,żywej flagi’’ i wypuszczenia w niebo białych i czerwonych balonów. Oczywiście, jak to na pikniku, było też mnóstwo dobrej zabawy, dzięki której uśmiechy i świetne humory towarzyszyły jego uczestnikom przez cały dzień. Lista atrakcji była długa: strzelanie z łuku, rzeźbienie w solnych blokach, zabawy z kolorową chustą animacyjną, tory przeszkód i zabawa z mydlanymi bańkami, a pomiędzy nimi przerwa na pyszny bigos. Uczniowie zmęczeni, ale pełni wrażeń i chętni na następne wycieczki powrócili do szkoły.

Opracowała: A.Romańska

Facebooktwittergoogle_plus