BohaterON – wyślij kartkę dla Powstańca

Uczniowie naszej szkoły włączyli się do ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im kartek pocztowych. Założeniem projektu jest edukacja Polaków, wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej, krzewienie postaw patriotycznych oraz budowanie wrażliwość społecznej. Akcja trwa od 1 sierpnia do 2 października – 63 dni, czyli tyle, ile trwało Powstanie Warszawskie.
W piątek, 14 września, starsi uczniowie szkoły zebrali się, aby oddać hołd Powstańcom. Wspólne pisanie kartek poprzedziła krótka prezentacja i przypomnienie najważniejszych faktów historycznych. Młodzież oglądała także zdjęcia walczących w Powstaniu Warszawskim oraz poznawała ich losy.
Na kartkach napisanych przez naszych uczniów dominowały wzruszające słowa podziękowania: „Dziękuję za moją Polskę”, „Dziękuję za pokazania mi, jak mam żyć”, „Dziękuję za pokazanie mi, czym jest honor i odwaga” itp.
Kartki do Powstańców zostały wysłane i na pewno wzbudzą na ich twarzach uśmiech, a w sercach wzruszenie.

Opracowała: K. Majcherczyk, A. Romańska

Facebooktwittergoogle_plus