Dzień Patrona Szkoły

Dnia 5 czerwca obchodziliśmy tradycyjnie Dzień Patrona naszej szkoły- brata Alojzego Kosiby. Jak co roku dzień ten był pełen atrakcji.
Pierwszą z nich był wspaniały koncert uczniów ze szkoły muzycznej I stopnia w Skawinie. Na scenie auli szkolnej mieliśmy okazję posłuchać różnych instrumentów: saksofonów, gitar, klarnetów oraz instrumentów perkusyjnych. Młodzi artyści wykonali utwory z repertuaru muzyki klasycznej. Entuzjazm wśród dzieci wzbudziły melodie z bajek wykonane przez zespół klarnetowy „ Patałaszki”. Serdecznie dziękujemy muzykom za ten piękny występ i zapraszamy za rok.
Następną atrakcją było przedstawienie pt. „ Kot w butach” w wykonaniu rodziców naszych uczniów.
Na scenie zaprezentowali się:
Janek – Małgorzata Warchoł
Księżniczka – Aneta Wojciechowska
Król – Sylwia Cieśla
Brat, czarnoksiężnik – Andrzej Szylar
Bratowa – Joanna Piątek
Kot – Irena Miękina
Narratorki – Agnieszka Szylar, Teresa Korta
Damy dworu, żniwiarze – Barbara Kruszyna, Małgorzata Radwańska
Stangret – Marta Stawarz
Konie – Jolanta Stolarska, Joanna Piątek
Zające – Bernadetta Łazarczyk, Edyta Sarga
Zachwycone dzieci obejrzały bajkę, o niezwykłym kocie. Historia młynarczyka zaczęła się smutno, jednak jak to zwykle w bajkach bywa wszystko dobrze się skończyło. Śmiechom, brawom nie było końca. Przedstawienie wzbudziło wielki entuzjazm całej widowni. Rodzicom w pracy nad przedstawieniem pomogły panie: Kinga Biel, Anna Piwowarczyk.
Kolejnym punktem programu był znakomity występ pary tanecznej- Adrianny Słowiak i Nicolasa Bełz. Tancerze zaprezentowali tańce latynoamerykańskie. Zgromadzona na Sali gimnastycznej publiczność podziwiała przepiękne ruchy i kroki pary tanecznej oraz olśniewającą kreację pięknej tancerki. Zaczarowana widownia długo oklaskiwała parę taneczną.
Następnym punktem programu był program w wykonaniu naszych uczniów pt. „ Damy i Dżentelmeni”– tradycyjnie przygotowany przez panią A. Romańską i K. Majcherczyk. Uczniowie tańczyli , wykazali się taktem i elegancją, pokazali jak powinna zachować się prawdziwa dama, a jak dżentelmen.
W radosnych nastrojach nasi uczniowie bawili się na sali gimnastycznej. Mieli okazję wspólnie potańczyć z nauczycielami i rodzicami.
Był też czas na odpoczynek i poczęstunek. Uczniowie ze smakiem zajadali kiełbaski z grilla oraz pyszne drożdżówki.
Na tym zakończono obchody Dnia Patrona 2018 r. Nauczyciele i uczniowie długo będą wspominać koncerty, pokazy i przedstawienie oraz czekać na kolejne „Braciszkowe” spotkanie w przyszłym roku.

Opracowała: M. Ryńska

Facebooktwittergoogle_plus