Izba Regionalna

14 maja, uczniowie klas 5L i 5UB odwiedzili Izbę Regionalną w Łazanach i uczestniczyli w warsztatach artystycznych- modelowanie w masie solnej. Celem wizyty było poznanie dawnych przedmiotów użytku codziennego, zwanych potocznie- „starociami”, wykorzystywanych niegdyś w gospodarstwie domowym. Były to: meble, naczynia, żelazka z „duszą”, tarki do prania, maślniczki, cepy, sierpy, krosna i wiele innych ciekawych eksponatów. Uczniowie ze skupieniem słuchali opowiadań pani Basi, kustoszki Izby, która w interesujący sposób przybliżyła im historię i zastosowanie zgromadzonych tu przedmiotów. Wizyta w Izbie Regionalnej zwieńczona była zajęciami praktycznymi, podczas których uczniowie wykonali z masy solnej „podkowę szczęścia”. Każdy uczestnik otrzymał certyfikat potwierdzający uczestnictwo w warsztatach rękodzielniczych, jak i własnoręcznie wykonaną podkowę.

Dziękujemy Pani Barbarze Ciapała za zorganizowanie ciekawych warsztatów edukacyjnych dla uczniów naszej szkoły.

Opracowała: J. Bielak

Facebooktwittergoogle_plus