Eksperymentujemy

Uczniowie biorący udział w innowacji pedagogicznej „Poprzez doświadczenia i eksperymenty odkrywamy tajemniczy świat przyrody” na dwóch spotkaniach poznawali różnorodne zjawiska fizyczne i reakcje chemiczne. Eksperymentowali nie tylko ze stanami skupienia wody, ale także przeprowadzali doświadczenia tj. „Magiczny palec” – obrazujące zjawisko napięcia powierzchniowego, „Znikająca moneta i strzałka” – przedstawiające całkowite wewnętrzne odbicie światła, „Zaczarowany atrament” – wyjaśniające proces dyfuzji. Również konstruowali własne nurki Kartezjusza, a następnie poprzez obserwacje starali się zrozumieć prawo Archimedesa i prawo Pascala. Prawa te, choć brzmią dość skomplikowanie, dzięki prostym doświadczeniom stały się bardziej jasne dla naszych uczniów. Zajęcia pokazują, że działanie to najlepszy sposób na naukę!

Opracowały: J. Bielak, E. Maciejewska, J. Rosół

Facebooktwittergoogle_plus