Damy i dżentelmeni w Skawinie

Roztańczona młodzież naszej szkoły wystąpiła na Przeglądzie Zespołów Artystycznych Szkolnictwa Specjalnego w Skawinie. W tym roku nasi tancerze – i aktorzy jednocześnie – wcielili się w role współczesnych dam i dżentelmenów. Dzisiejsza dama to świadoma swojej wartości kobieta, która nie zgadza się na podmiotowe traktowanie i umie walczyć o swoje prawa. Dba o swoja urodę i – kiedy znajdzie odpowiedniego partnera – daje się ponieść uczuciu, często wyrażonym tańcem. Współczesny dżentelmen… no cóż – bywa trochę leniwy, ale potrafi pójść po rozum do głowy, zabrać się do pracy, ukoić zszargane kobiece nerwy i zakochać się na dobre i na złe. Wszystkie te prawdy udało się przekazać młodzieży w czterech dynamicznych układach tanecznych. Nasi tancerze zasłużyli na duże brawa i otrzymali słodkie nagrody. O choreografię i przygotowanie uczniów zadbały A. Romańska, M. Zakolska, K. Bauer, I. Niechciał i K. Majcherczyk. Występ był dla wszystkich wielkim przeżyciem, pięć wspaniałych par: Weronika – Piotr, Dawid – Kinga, Marcin – Wiktoria, Tomek – Iwona, Daniel – Małgosia zapamięta go na długo!

Opracowała: K. Majcherczyk

Facebooktwittergoogle_plus