Spotkania z książką 2018

„Książka i możliwość czytania,
to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji.” (M. Dąbrowska)

Juz po raz ósmy w siedzibie SOSW nr 1 w Krakowie spotkali sie kandydaci do tytułu Mistrza Pieknego Czytania. Naszą szkołę reprezentowali doświadczeni czytelnicy – Natalia i Patryk z klasy 3GżA oraz debiutujący w roli lektora Daniel z klasy 7L. Natalia przygotowała fragment pięknej książki autorstwa A. Lindgren „Ronja, córka zbójnika”, Patryk – fragment zawsze poprawiającej humor powieści Sempe i Goscinnego „Nowe przygody Mikołajka”, a Daniel – fragment klasycznej juz powieści przygodowej A. Maleszki „Czerwone krzesło”. Jury oceniało technikę czytania oraz wyraz artystyczny wystąpienia. Nasi uczniowie okazali sie bezkonkurencyjni – zajęliśmy wszystkie miejsca na podium! Patryk zajął trzecie miejsce, Daniel – drugie, a Natalia zdobyła zaszczytny tytuł Mistrza Pięknego Czytania! Uczestnicy zostali obdarowani cennymi nagrodami ksiązkowymi oraz slodkościami. Młodzieży do konkursu pomogły przygotować się panie A. Romańska i K. Majcherczyk.

Opracowała: K. Majcherczyk

Facebooktwittergoogle_plus