Bajkolandia 2018

12 kwietnia w auli Kampusu Wielickiego odbyła się VIII edycja Festiwalu Teatralnego „Bajkolandia”, którego gospodarzem był Zespół Szkół im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce.
Po uroczystym otwarciu festiwalu przez Panią Bożenę Prochwicz – Dyrektor Zespołu Szkół im. Brata Alojzego Kosiby, mogliśmy podziwiać wspaniałe występy młodych aktorów.
Jako pierwsi, w przedstawieniu zatytułowanym „Gderliwy zajączek” zaprezentowali się uczniowie z Zespołu Szkół. W trakcie występu śledziliśmy losy wyjątkowo marudnego i nieznośnego przedstawiciela rodziny zającowatych, który przechodzi pozytywną metamorfozę. Przedstawienie zaadaptowały Panie: Magdalena Kozłowska, Joanna Michałek – Balonek oraz Joanna Klimek.

Następnie na scenie, w spektaklu „Czerwony kapturek” wystąpili przedstawiciele Zespołu Szkół Specjalnych im. Ludwika Jerzego Kerna w Krakowie. Ciekawa wariacja losów Kapturka bardzo spodobała się publiczności. Uczniów do występu przygotowały Panie: Magdalena Bałut, Marta Trojanowska, Katarzyna Zając i Jolanta Halastra.

W kolejnym przedstawieniu „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” zaprezentowali się wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego pn. Centrum Autyzmu
i Całościowych Zaburzeń Rozwoju w Krakowie. W trakcie występu z zapartym tchem śledziliśmy przygody królewny i jej dzielnych pomocników. Przedstawienie przygotowały Panie Agnieszka Bochyńska i Anna Wilczak.

Po chwili przenieśliśmy się do kolejnej baśniowej krainy. Losy „Brzydkiego kaczątka” przedstawili nam uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Bochni. Taneczne widowisko wzbudziło aplauz widowni. Uczniów do występu przygotowały Panie: Ewa Kozak oraz Paulina Maćkowska.

Jako ostatni na scenie, w spektaklu zatytułowanym „Wiersze, które lubimy” wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 148 w Krakowie. Mieliśmy wspaniałą okazję, aby przypomnieć sobie twórczość pisarza. Inscenizację przygotowały Panie: Grażyna Łuczak
i Joanna Krajcarz.

Następnie Jury w składzie: Pani Jadwiga Duda oraz Pani Maria Nawrot z Klubu Przyjaciół Wieliczki, Pani Kamila Morzyniec – psycholog z Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Wieliczce oraz Pani Bożena Prochwicz – Dyrektor Zespołu Szkół im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce, udało się na obrady. W tym czasie nasz szkolny dogoterapeuta – Laura Gallas – Diener z pomocą czworonoga Kuli, umiliła czas oczekiwania na wyniki konkursu.
Szacowne Jury doceniło występy aktorów i zdecydowało, co następuje:
III miejsce ex aequo zajęli uczniowie Zespołu Szkół im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 148 w Krakowie,
– na II miejscu analogicznie uplasowali się wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego pn. Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwoju w Krakowie oraz uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Ludwika Jerzego Kerna w Krakowie,
I miejsce zdobyły dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Bochni.
Po wręczeniu nagród wszystkim uczestnikom festiwalu nadszedł czas na pamiątkowe zdjęcia.

Organizator „Bajkolandii” pragnie podziękować głównemu sponsorowi festiwalu – Panu Edwardowi Biernackiemu – Prezesowi Małopolskiego Banku Spółdzielczego w Wieliczce. Serdeczne podziękowania należą się również Pani Anecie Palonek z piekarni „Złoty Kłos” za pieczywo, które umiliło czas oczekiwania pomiędzy występami.

Do zobaczenia za rok w bajkowej krainie.

Opracowała: M. Kozłowska

Facebooktwittergoogle_plus