WITAJ WIOSNO!

W środę 21 marca zgodnie z tradycją uczniowie naszej szkoły radośnie i kolorowo świętowali Pierwszy Dzień Wiosny. Pożegnaliśmy zimę i mamy nadzieję, że skutecznie przywitaliśmy wiosnę, która zagościła już w naszym kalendarzu.
Tego dnia uczniowie rozwiązywali przeróżne wiosenne zdania, aby nowa pora roku rozgościła się u nas na dobre. Wśród przygotowanych przez organizatorów atrakcji było m. in.: ubieranie Marzanny, rozpoznawanie dotykiem warzyw, łączenie w pary wiosennych przysłów, rozwiązywanie zagadek, układanie puzzli, zabawy logopedyczne. Podczas konkurencji jury w składzie: Pani Dyrektor B. Prochwicz, Pani M. Majka oraz Pani J. Wieczorek rozstrzygnęło konkurs na najpiękniejszą wiosenną doniczkę. Obrady były długie i bardzo trudne, gdyż nasi uczniowie wykazali się dużą pomysłowością w ozdabianiu doniczek. Scena auli szkolnej została również udekorowana wiosennymi nakryciami głowy ozdobionymi kwiatami, ptakami, motylkami, biedronkami czyli darami Pani Wiosny. Na sztalugach mogliśmy także podziwiać przygotowane wcześniej w klasach wiosenne mandale.
Całą uroczystość przygotowały panie: J. Koszler, R. Zawora, P. Olipra, K. Słowiak,
A. Znamirowska, D. Stachowicz, K. Socha, A. Jezierska, J. Tutak.

Opracowała: J. Koszler, P. Olipra

Facebooktwittergoogle_plus