Uzdrawianie w starożytnym Egipcie

Uczniowie klasy 1PP, 3PP, 3GżA, 7UB i 7L uczestniczyli dzisiaj w warsztatach edukacyjnych „Uzdrawianie w starożytnym Egipcie”, które odbyły się w Muzeum Archeologicznym w Krakowie. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się skąd archeolodzy czerpią informacje o wiedzy medycznej  starożytnych Egipcjan. Oglądając prezentację multimedialną usłyszeli na jakie choroby najczęściej chorowali i jak starożytni medycy potrafili je skutecznie leczyć. W czasie oglądania wystaw uczniowie dowiedzieli się jakie były przyczyny śmierci  zmumifikowanych zmarłych i jakie informacje o warunkach życia oraz przyczynach śmierci można uzyskać badając zachowane szczątki.  Na zakończenie warsztatów dzieci wykonały własne woreczki zapachowe oraz z wykorzystaniem oleju kokosowego i olejków eterycznych – własnej roboty krem.

Opracowała: M. Majka

Facebooktwittergoogle_plus