Festiwal zawodów

,,Wybierz sobie zawód, który lubisz,
a całe życie nie będziesz musiał pracować.’’
Konfucjusz

Wramach realizowanego w naszej szkole projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” grupa uczniów wybrała się 22 kwietnia na małopolski Festiwal Zawodów, który odbył się w hali Expo przy ul. Galicyjskiej w Krakowie. Uczniowie mogli skonfrontować swoje wyobrażenia o poszczególnych zawodach z rzeczywistością przedstawioną przez prezentujące swoją ofertę szkoły. Dużym powodzeniem cieszyły się stoiska, na których prezentowane były praktyczne umiejętności przyszłych fryzjerów, cukierników, kucharzy czy kelnerów, a dla chłopców szczególnie atrakcyjna okazała się możliwość wcielenia się w rolę maszynisty w kolejowej grze komputerowej.

Opracowała: A. Romańska

Facebooktwittergoogle_plus