Chińskie wynalazki

W mroźny, poniedziałkowy poranek Klub Książkowych Motyli postanowił wyruszyć w daleką podróż i dotarł aż do Chin. Od razu zrobiło się cieplej, ponieważ kolorem Chin jest kolor czerwony, który według chińskich wierzeń oznacza szczęście.

Razem z panią Agnieszką Cebulą, podróżniczką, uczniowie poznawali kulturę Chin, a przede wszystkim wynalazki, które także nam się przydają. Książkowe Motyle mogły spróbować swoich sił w posługiwaniu się pałeczkami, kręceniu diabolo, władaniu wachlarzem. Pani Agnieszka pokazała prawdziwą chińską porcelanę, cieniutką jak papier i przepięknie zdobioną, zieloną herbatę, makaron ryżowy.

Na zakończenie tej wspaniałej podróży mali wędrowcy założyli chińskie kimona i nauczyli się piosenki o dwóch tygryskach, a żeby było trudniej piosenka była w języku chińskim.

Dziękujemy pani Agnieszce za piękne opowieści.

謝謝 (Xièxiè)

Opracowała: A.Piwowarczyk, K.Biel

Facebooktwittergoogle_plus