Opowieść tańcem malowana

„Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk (…)”
H. Ellis

W zimowy, mroźny dzień zawitali do nas goście – uczennice Wydziału Rytmiki PSM II Stopnia im. W. Żeleńskiego w Krakowie z przedstawieniem „Grudniowa opowieść śpiewem i tańcem malowana”. Spektakl powstał pod opieką Pań Barbary Białko, Julii Kosk – Wojciechowskiej i Izabeli Stańdo, a dziewczętom towarzyszyła Pani Katarzyna Łętowska.
Scena auli zamieniła się w magiczne, świąteczne miejsce. Była przepiękna muzyka, taniec, pełne mikołajowej magii prezenty, tańczące zabawki, matrioszki… Wspaniałe tancerki zaprezentowały naszym uczniom perski taniec z chustami, pochodzący z Dalekiego Wschodu układ z pałeczkami, a nawet…. bajkę o Kopciuszku.
Nasi uczniowie poddali się magii chwili i z zachwytem wyruszyli w tę magiczna podróż. Wspaniałym artystkom podziękowali szczerymi i gorącymi brawami.
Serdecznie dziękujemy uczennicom i ich opiekunkom za to wyjątkowe spotkanie ze sztuką. Liczymy na następne!

Opracowała: M. Kosińska-Pasek

Facebooktwittergoogle_plus