Nasza korespondencyjna mapa Polski

18 stycznia 2018 roku uczniowie naszej szkoły wspólnie przygotowali korespondencyjną mapę Polski. Uczniowie z klas młodszych mieli za zadanie odpowiednio pokolorować elementy mapy, co było dobrym ćwiczeniem na usprawnianie dłoni, przypomnieniem oraz nauką kolorów, jak również ćwiczeniem na koncentrację uwagi. Pokolorowane elementy mapy następnie zostały sprawnie połączone przez uczniów z klas starszych. Starsi uczniowie dodatkowo mogli się wykazać znajomością wiedzy geograficznej i zaznaczyli na mapie nazwy województw oraz nazwy miejscowości, w których znajdują się szkoły oraz inne placówki, z którymi uczniowie naszej szkoły wymieniają się listami od października 2017 roku. Tak przygotowana korespondencyjna mapa Polski została przeniesiona i wystawiona w głównym holu szkoły. Teraz czekamy na widokówki z miejsc, w których znajdują się szkoły, ośrodki i stowarzyszenia, z którymi korespondujemy, tak aby one również mogły znaleźć się na naszej mapie.

Opracowała: J. Szostak, A. Cichoń, J. Michałek – Balonek, M. Paczka

Facebooktwittergoogle_plus