Bałwankowe opowieści

„A śnieg wciąż sypał, sypał przez cały dzień, aż wszystko w ogrodzie zrobiło się białe, puszyste i okrągłe: świerki, szopa, stara ławka i beczka na deszczową wodę.”(H. Bechlerowa)

Do naszej szkoły zawitali wyjątkowi goście – uczniowie klasy 7c Szkoły Podstawowej nr 107 im. T. Boya Żeleńskiego w Krakowie wraz z wychowawczynią i panią pedagog. Młodzież przygotowała dla naszych najmłodszych – dzieci z klas 1L i 3L – prawdziwą niespodziankę: inscenizację opartą na fragmencie książki H. Bechlerowej „Zima z białym niedźwiedziem”. Za oknem padał najprawdziwszy śnieg, a nasi goście czytali dzieciakom o przygodach pewnego Grzesia, który na swoim podwórku zbudował wspaniałego bałwana. Bałwan pojawił się też w klasie! Nasi uczniowie prawidłowo odpowiadali na pytania związane z tekstem, przy pomocy starszych kolegów i koleżanek robili bałwankowe wyklejanki. Nie zabrakło konkursów, zdrowego marchewkowego poczęstunku i wspólnej zabawy w kółeczku! Wszyscy świetnie się bawili. Dziękujemy młodzieży oraz wychowawczyni Pani Monice Światłoń za okazane naszym dzieciom zainteresowanie i sympatię. Liczymy na dalsze spotkania!

Opracowała: K. Majcherczyk

Facebooktwittergoogle_plus