„…Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda…”

Uczniowie klas 6u ,7UB I 2gż wraz z wychowawczyniami wzięli udział w edukacyjnym spotkaniu z panią pielęgniarką. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem słuchali, co ciekawego opowie nam Pani w „białym fartuchu”. Pani pielęgniarka opowiedziała nam jak zbudowana jest nasza skóra. Ma aż 3 warstwy….Jak należy dbać o ciało, zęby, włosy. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób starannie czyścić ząbki oraz jakie przybory będą im do tego potrzebne. Tyle ważnych informacji i żeby je łatwiej było zapamiętać oglądnęliśmy film edukacyjny. Wspólnie zaśpiewana piosenka: „Szczotka, pasta, kubek ciepła woda” porwała wszystkich do tańca i teraz już wszyscy wiedzą, że aby „zdrowe żeby mieć, trzeba tylko chcieć”. Gdy jesteśmy czyści, zdrowi i piękne pachniemy, łatwiej nam się uczy i jesteśmy zadowoleni. Zaprosimy naszą panią pielęgniarkę jeszcze nie raz… tyle mądrych i ważnych rzeczy możemy się nauczyć. Na koniec spotkania dzieci stworzyły rysunki przyborów do mycia.

Opracowała: J.Koszler, K.Kluska , R.Zawora

Facebooktwittergoogle_plus