Trening z Mistrzem – Katarzyna Strączy

W trakcie kolejnego spotkania z cyklu „Trening z Mistrzem” nasza hala sportowa zamieniła się w kort tenisowy. A wszystko to za sprawą naszego niezwykłego gościa . Była nim Mistrzyni Polski oraz medalistka Drużynowych Mistrzostw Europy w tenisie ziemnym pani Katarzyna Strączy. Ta olimpijska dyscyplina sportu uprawiana jest na wszystkich kontynentach świata przez ludzi w różnym wieku. Okazuje się, że w tenisa może grać każdy, kto jest w stanie utrzymać w ręku rakietę tenisową! Przekonali się o tym szybko uczestnicy dzisiejszego treningu. Pani Kasia pokazała nam jak ciekawa i wesoła może być rozgrzewka – ćwiczenia z kolorowymi balonami przy rytmicznej muzyce bardzo się wszystkim spodobały. Potem już próbowaliśmy swoich sił w przebijaniu piłeczki tenisowej przez siatkę i wykonywaliśmy dzielnie wszystkie ćwiczenia zaproponowane przez naszą trenerkę. Żywiołowa zabawa w „zbijanego”, w czasie której naprzeciw siebie stanęły drużyny dziewcząt (wspomagane przez panią Kasię) i chłopców (ze wsparciem panów wuefistów) przyniosła wszystkim wiele emocji i była wspaniałym zakończeniem dzisiejszego spotkania. Pani Kasia tradycyjnie uhonorowała złotym medalem najbardziej zaangażowanego uczestnika treningu – został nim Patryk Front z klasy 2G. Gratulujemy!

Serdecznie dziękujemy pani Katarzynie Strączy za czas poświęcony uczniom naszej szkoły, dzielenie się swoją sportową pasją i niezwykłymi umiejętnościami!

Opracowała: M. Majka

Facebooktwittergoogle_plus