Cygańskie Andrzejki

28.11.17 do naszej szkoły zawitał cygański tabor. Kolorowe cyganki zaprosiły wszystkich uczniów do wspólnej Zabawy Andrzejkowej. Biletem wstępu były mosiężne monety, którymi wróżyliśmy sobie spełnienie naszych marzeń, wrzucając je lewą ręką do naczynia z wodą. Aby wróżba się spełniła odtańczyliśmy magiczny taniec węża. Niestety wąż się przerwał i aby uratować wróżbę musieliśmy utworzyć dwa kręgi – osobno dziewczęta, osobno chłopcy i odtańczyć je w dwóch różnych kierunkach.
Między radosnymi pląsami cyganki przy swoich straganach, wróżyły nam z ręki, oczu, magicznych kubeczków i kości. Drzewko szczęścia, mowa kwiatów, wróżba z butelką, szkatuła przyszłości i magiczne wiatraczki wywróżyły nasz los.
Niektórzy byli bardzo ciekawi, jakie będzie imię przyszłego ukochanego lub ukochanej i czy szybko wyjdą za mąż – mogli się o tym przekonać wróżąc sobie czarodziejskimi karteczkami, sercami i butami.
Czas minął nam bardzo szybko. Zmęczeni, ale zadowoleni opuszczaliśmy cygański tabor ze słodką wróżbą w ręku.

Opracowała : D. Stachowicz

Facebooktwittergoogle_plus