Wierszobranie w „Krainie Słońca”

Już po raz drugi klasy 7U i 2GŻ odwiedziły Radwanowice. Tym razem uczniowie reprezentowali naszą szkołę podczas Wierszobrania czyli imprezie, zorganizowanej przez aktorkę p. Annę Dymną i Fundację „Mimo Wszystko”. Początek imprezy to występ światowej sławy akordeonistów: „Motion Trio”. Tematem Wierszobrania były wiersze i piosenki o zwierzętach. Był teatr cieni, inscenizacje, występy zespołów muzycznych. Nasi uczniowie przedstawili inscenizacje do wiersza S. Jachowicza „ Chory kotek”. Marek pięknie przeczytał wiersz, Ula grała chorego kotka, którego leczył kot Franio, a pozostałe koty mu w tym pomagały. Po zakończonych występach wszyscy uczestnicy Wierszobrania umówili się na kolejne, świąteczne spotkanie. Dużą atrakcją były dwie wspaniałe pizze, które szybko zniknęły. Zmęczone, ale zadowolone „koty”, z nagrodą wróciły do szkoły.

Opracowała: K.Kluska

Facebooktwittergoogle_plus