Lekcja w bibliotece

Jak zbudowana jest książka? Czym różni się księgarnia od biblioteki? Jakie książki można wypożyczyć w bibliotece? Na te pytania uczniowie klas 5UB oraz 6U znaleźli odpowiedź po ciekawej lekcji bibliotecznej, którą przygotowała dla nich pani Agata. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowiadań bibliotekarki i aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Największą radość sprawiło im poznawanie zapachów starych i nowych książek oraz oglądanie barwnych ilustracji. Najciekawszym zaś momentem zajęć było oglądanie kroniki szkolnej sprzed wielu lat i czarno – białych fotografii absolwentów oraz nauczycieli naszej szkoły. Po zajęciach każdy uczeń otrzymał certyfikat „Przyjaciela Książki” i złożył obietnicę, że będzie aktywnym czytelnikiem. Dziękujemy pani Agacie za wspaniałą i wartościową lekcję.

Opracowała: J. Bielak

Facebooktwittergoogle_plus