Poeci dla dzieci

Ciepło, słońce i nadchodzące wakacje to dobra okazja, aby wszędzie szukać okazji do uśmiechu. Uczniowie naszej szkoły tym razem taka okazję odnaleźli na łamach książek. Wielu polskich poetów – Jan Brzechwa, Julian Tuwim oraz Maria Konopnicka trudny temat dziecięcych humorków, „foszków” i charakterów potrafiło przedstawić w bardzo zabawny sposób. Grupa uczniów z klas 4U, 6UA, 6UB i IG wzięła udział w konkursie czytelniczym, którego celem było ćwiczenie umiejętności czytania i uważnego słuchania. Startujący odczytali fragmenty wierszy o Stasiu Pytalskim, Zosi, Grzesiu i innych małych bohaterach. Następnie sprawdzili się w kilku konkurencjach. Po podsumowaniu wyników okazało się, że I miejsce zajął Marek z 6UB, II Tomek z IG, a III – Aleksandra z klasy 4U. Wyróżnienia otrzymali Agnieszka z klasy 6UA i Marcin z klasy 4U. Wszyscy otrzymali nagrody, a z konkursu wynieśli także szerokie uśmiechy. Konkurencje dla dzieci przygotowały J. Michałek – Balonek, A. Romańska i K. Majcherczyk.

Opracowała: K. Majcherczyk

Facebooktwittergoogle_plus