Dzień Patrona Szkoły 2017

Dnia 5 czerwca obchodziliśmy tradycyjnie Dzień Patrona naszej szkoły- brata Alojzego Kosiby. Jak co roku dzień ten był pełen atrakcji.
Pierwszą z nich był wspaniały koncert nauczycieli ze szkoły muzycznej I stopnia w Skawinie. Na scenie auli szkolnej wystąpił kwintet w składzie: Aleksandra Skierka-saksofon, Tomasz Sowa- klarnet, Jacek Żyrek- fortepian, Michał Stańko- trąbka i Lesław Ryński- perkusja. Artyści wykonali utwory z repertuaru muzyki filmowej. Entuzjazm wśród dzieci wzbudziły zwłaszcza melodie z bajek „Reksio” i „ Koziołek Matołek”. Serdecznie dziękujemy muzykom za ten piękny występ.
Następną atrakcją było przedstawienie pt. „ Zamieszanie w krainie bajek” w wykonaniu rodziców naszych uczniów.
Na scenie zaprezentowali się:

Małgorzata Warchoł, Edyta Sarga, Irena Miękina, Agnieszka Szylar,
Małgorzata Płaneta, Andrzej Gąsiorowski, Teresa Korta, Sylwia Cieśla, Marta Stawarz, Joanna Piątek, Aneta Wojciechowska, Jola Stolarska, Andrzej Szylar, Małgorzata Radwańska.

Zachwycone dzieci obejrzały fragmenty kilku bajek, które zostały pozmieniane przez złe czarownice. Jednak jak to zwykle w bajkach bywa wszystko dobrze się skończyło. Śmiechom i brawom nie było końca. Przedstawienie wzbudziło wielki entuzjazm całej widowni. Rodzicom w pracy nad przedstawieniem pomogły panie: Kinga Biel oraz Paulina Szyszkowicz.
Kolejnym punktem programu był znakomity występ pary tanecznej- Adrianny Słowiak i Nicolasa Bełz. Tancerze zaprezentowali tańce standardowe i latynoamerykańskie. Zgromadzona na Sali gimnastycznej publiczność podziwiała przepiękne ruchy i kroki pary tanecznej oraz olśniewającą kreację pięknej tancerki. Zaczarowana widownia długo oklaskiwała parę taneczną.
Następnym punktem programu było znalezienie wśród naszych uczniów Damy i Dżentelmena– konkurs tradycyjnie przygotowany przez panią A. Romańską i K. Majcherczyk. W konkurencjach zmierzyły się trzy pary uczniów. Kandydaci tańczyli , dobierali odpowiednie przedmioty do różnych okoliczności, nawet bandażowali. Kandydatki i kandydaci wykazali się taktem i elegancją, a decyzją jury wyróżniającą się parą zostali:
W radosnych nastrojach nasi uczniowie bawili się na sali gimnastycznej. Mieli okazję wspólnie potańczyć z zaprzyjaźnionymi uczniami z PCKZiU.
Był też czas na odpoczynek i poczęstunek. Uczniowie ze smakiem zajadali kiełbaski z grilla oraz pyszne pączki i drożdżówki.

Ogromne podziękowania dla sponsorów: pan L. Piórkowski z piekarni w Kokotowie, Fundacja LARGO prezes p.Joanna Studnicka zakupiła węgiel, soki,  Cukiernia „Beza” państwo Piotr Studnicki oraz Joanna Studnicka przekazali drażdżówki

Na tym zakończono obchody Dnia Patrona 2017 r. Nauczyciele i uczniowie długo będą wspominać koncerty, pokazy i przedstawienie oraz czekać na kolejne „Braciszkowe” spotkanie w przyszłym roku.

Facebooktwittergoogle_plus