Dzień Dziecka

W piątek, 2 czerwca w Zespole Szkół im. Brata Alojzego Kosiby uczniowie obchodzili swoje święto. Uroczystości Dnia Dziecka przygotowane zostały przez Młodzieżową Radę Powiatu Wielickiego wraz z ich opiekunem – Panią Aleksandrą Ślusarek oraz nauczycieli szkoły. Atrakcji było co nie miara. Dzieci zgłębiały tajniki tańca belgijskiego, mogły zaprezentować umiejętności wokalne podczas występów karaoke, zasiąść za kierownicą wozu strażackiego oraz w wozie policyjnym, a także poskakać na dmuchanym zamku. Każdy znalazł coś dla siebie. Starsi uczniowie zostali zaproszeni przez Grupę Teatralną PCKZiU na przedstawienie „Bajki dla potłuczonych” podczas którego zaśmiewali się do łez, wielokrotnie nagradzając aktorów spontanicznymi brawami. Uczniowie rywalizowali w zawodach sportowych, a także korzystali z usług Pani fryzjerki, która wyczarowywała dla nich najmodniejsze fryzury sezonu. W trakcie imprezy, dzieci zostały zaproszone na wspaniały poczęstunek przygotowany przez młodzież, podczas którego wszyscy mogli zregenerować siły i odpocząć przed dalszymi atrakcjami. Jedną z największych niespodzianek dla naszych uczniów było zaproszenie do kina Kampus na bajkę pt. „ Dudi: Cała naprzód” . Na koniec wszyscy uczniowie zostali obdarowani wspaniałymi prezentami.

Opracowała: A. Znamirowska

Facebooktwittergoogle_plus