Baśnie braci Grimm w Teatrze Współczesnym

Za nami kolejne miłe spotkanie z aktorami Teatru Współczesnego w Krakowie. Tym razem klasy II L i VIub obejrzały spektakl pt: „Baśnie braci Grimm”. Z zapartym tchem oglądaliśmy kilka historii, w których dobro wygrywa walkę ze złem, dzielny rycerz zdobywa rękę pięknej księżniczki a zaczarowana żaba to tak naprawdę prawdziwy książę. Baśń o kapryśnej królewnie pokazała, że każdy ma szanse na zmianę swojego zachowania i zasługuje na nową szansę. Po spektaklu odbyły się warsztaty, podczas których nasi uczniowie Wojtek, Emilka i Karol mieli okazję wcielić się w bohaterów oglądanych baśni.
Dzięki uprzejmości Dyrektora Teatru, mieliśmy okazję w tym roku szkolnym kilkakrotnie oglądać wspaniałe przedstawienia m.in: „ W krainie Narnii”, „Przygody Koziołka Matołka”, „Kuba i Buba czyli savoir-vivre dla dzieci”, „Baśnie braci Grimm” oraz „Dynastie Miziołków”

Ogromne podziękowania dla pani Marty Baran – kierownika Biura Organizacji Widowni, za umożliwienie nam uczestnictwa w tych pięknych spektaklach przez cały rok.

Opracowała: R. Zawora

Facebooktwittergoogle_plus