Żołnierz Wojtek

W dniu 18 maja 2017 roku, w 73 rocznicę zdobycia Monte Cassino przez Drugi Korpus, uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć dzielnych żołnierzy generała Andersa, w tym niezwykłego kaprala Wojtka. Wraz z Wojtkiem przebyli wirtualny spacer od Iranu do Szkocji i poznali siłę przyjaźni łączącej człowieka i ogromnego syryjskiego niedźwiedzia o gołębim sercu.

Uczniowie obejrzeli archiwalne filmy z udziałem Wojtka, nauczyli się piosenki o niedźwiedziu –żołnierzu, a chętni wystąpili na scenie aby ilustrować gestem refren piosenki.

Scena udekorowana była pięknymi makami wykonanymi przez uczniów i Panie: M. Kaczor, Z. Łukasik i E. Turakiewicz. W czasie odsłuchiwania teledysku do pieśni „Czerwone maki na Monte Cassino” uczennice przypinały maki do czerwonej części narodowej flagi.

Niedźwiedź Wojtek jest znany nie tylko w Polsce ale i w Wielkiej Brytanii, a zwłaszcza w Szkocji, gdzie spędził ostatnie lata swojego życia, warto więc aby i uczniowie naszej szkoły znali jego historię.

„Niech pamięć trwa i w sercach nam się tli,

Gdy zbudzi się na pewno nie będzie zły!”

(Jacek Stęszewski ”Kapral Wojtek”)

Prezentację przygotowały: S. Baran, E. Turakiewicz, D. Ptak, piękne maki wykonały M. Kaczor i Z. Łukasik, wsparcie wokalno- aktorskie: M. Mikołajczyk.

Facebooktwittergoogle_plus