Wycieczka do wrocławskiego zoo

4 maja odbyła się wycieczka szkolna do wrocławskiego ZOO. Grupa 51 uczniów, rodziców i 7 nauczycieli pod kierownictwem Pani Magdaleny Sitko pojechała zwiedzić zoo i Afrykarium znane z pięknych i unikatowych okazów zwierząt. Teren ZOO Wrocław to 33 ha, na których znajdują się wybiegi i pawilony dla zwierząt.Głównymi celami ogrodu zoologicznego są: ochrona gatunków zagrożonych wyginięciem i upowszechnianie wiedzy z ekologii, biologii, ochrony środowiska i behawioru zwierząt.Na terenie ZOO znajduje się 12 pawilonów tematycznych, przedstawiających określone regiony świata lub wybrane grupy zwierząt.
Najbardziej podobało nam się Afrykarium powstałe z połączenia słów Afryka i Akwarium.
Główna myśl przewodnia Afrykarium to prezentacja różnorodnych ekosystemów związanych ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Afrykarium stało się unikatowym na skalę światową kompleksem przedstawiającym różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu, w których skład wchodzą:
1. Morze Czerwone
W zbiorniku o pojemności miliona litrów wody powstał ekosystem rafy koralowej, gdzie można podziwiać ponad 60 gatunków pięknych, kolorowych ryb
2. Afryka Wschodnia
3. Kanał Mozambicki
Jego największą atrakcją jest 18 metrowy przezroczysty tunel z akrylu, który umożliwia podziwianie żółwia zielonego, rekinów, płaszczek, a także innych gatunków ryb.
4. Wybrzeże Szkieletów
5. Dżungla nad rzeką Kongo

Po czterogodzinnym pobycie w zoo ruszyliśmy w drogę powrotną wstępując na poczęstunek do McDonalds’a. Pogoda nam się udała i szczęśliwie wróciliśmy do Wieliczki. Wszystkim wycieczka się podobała.

Opracowała: M.Sitko

Facebooktwittergoogle_plus