W Radwanowicach

Słoneczny, środowy poranek zachęcał do wyjazdu. Klasy VI UB i I GŻ już o 8:30 wsiadały do busa, by za chwilę mknąć w kierunku Radwanowic. Wszyscy chcieli zobaczyć szkołę naszych nowych przyjaciół, pospacerować po ich ogrodzie. Nasi uczniowie szybko zintegrowali się z gimnazjalistami z Radwanowic. Razem zwiedzili cały ośrodek. Wejście do ogrodu i poznawanie jego zakątków było wspaniałym przeżyciem. Naturalny kontakt z przyrodą wpływał na wszystkich pozytywnie. Oglądanie tablic edukacyjnych, rozpoznawanie na nich ptaków i zwierząt pobudzało do myślenia. Wszyscy podziwiali krajobrazy rozciągające się wokół szkoły. Przyszedł też czas na zajęcia praktyczne. Uczniowie z ochota ruszyli do ozdabiania lnianych siatek specjalnymi kredkami. Pyszny strogonow i szarlotka – nikt im się nie oparł. Minęło południe i wtedy pojawiło się zmęczenie po aktywnie spędzonym dniu. Jeszcze wspólne zdjęcie i udaliśmy się do busa, by wracać do szkoły. A w drodze powrotnej radość z oglądania lotniska w Balicach, jazdy autostradą oraz plany na następne spotkanie ….

Opracowała” K. Kluska, R. Zawora

Facebooktwittergoogle_plus