„Stop – klatka” w Muzeum Etnograficznym

Uczniowie klasy 3Gż, 2PP oraz 6L wzięli udział w warsztatach edukacyjnych „Stop – klatka” w Muzeum Etnograficznym w Krakowie, zorganizowanych w ramach programu „Bon Kultury 2017”. Punktem wyjścia do działań uczniów była wystawa sztuki ludowej „Nieobjęta ziemia” oraz prezentacja różnych gatunków sztuki filmowej. Dzieci oglądały fragmenty różnych filmów i starały się rozpoznać wśród nich komedię, horror, film romantyczny, sensacyjny czy na przykład przygodowy. Przykłady filmowe stały się pretekstem do rozmowy o na temat języka sztuki, a także inspiracją dla własnej ekspresji. W końcowej części warsztatów uczniowie podzieleni na grupy spróbowali swych sił we wspólnym tworzeniu żywych obrazów, w których wcielali się w różne role, dobierali rekwizyty i doświadczali jak wygląda praca na planie filmowym.

Opracowała: M.Majka

Facebooktwittergoogle_plus