Spacer po Francji

„Podróżować to żyć ”
/Hans Christian Andersen/

Paris mon amour można by rzec po ostatnim spotkaniu Książkowych Motyli. Naszym gościem był Pan Dariusz Dutkiewicz, który swoje serce oddał Francji i zechciał się podzielić swoją miłością do tego pięknego kraju z nami.
Mówi się, że język francuski to język miłości, dlatego też z przyjemnością wysłuchaliśmy historii Króla Lwa w języku francuskim. Odbyliśmy spacer po francuskich miejscowościach i skosztowaliśmy francuskich przysmaków, ale tym razem nie były to słodkości lecz francuski ser Ementaler.
Pan Dariusz sprawdził czy nasi nauczyciele mają zdolności do nauki języków obcych i zrobił im mini sprawdzian z języka francuskiego.
Na koniec spotkania nasz gość zaśpiewał piękny utwór Edith Piaf „chanse lize” oczywiście po francusku, a potem już wszyscy razem zaśpiewaliśmy polską wersję tego utworu.
Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Dariuszowi Dutkiewicz za wspaniałe spotkanie.

Opracowała: K. Biel, P. Szyszkowicz, A. Piwowarczyk

Facebooktwittergoogle_plus