Skawińskie występy

Podsumowaniem tegorocznej działalności kółka teatralnego już tradycyjnie stał się występ na Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Artystycznych Szkolnictwa Specjalnego w Skawinie. Uczestnicy zajęć sumiennie przygotowali się do przedstawienia „Muzyczna podróż przez cztery pory roku”. Cztery pary taneczne – Weronika i Piotr, Małgosia i Mateusz, Natalia i Tomek oraz Iwona i Marcin – wykonały układy taneczne tematycznie i choreograficznie związane z poszczególnymi porami roku. Na początku na skawińskiej scenie zabrzmiały dźwięki „Singing In the Rain”, podczas którego chłopcy wykonali układ z parasolami i stylowymi kapeluszami. Muzyczną ilustracją do zimowej pory roku była nastrojowa piosenka „Winter” Tori Amos, podczas której dziewczynki – śnieżynki zaprezentowały taniec płatków śniegu. Przy radosnych dźwiękach klasycznego przeboju „Spring, spring, spring” tańczono układ wiosenny, natomiast zbliżające się wakacje powitano choreografią do hitu „Summertime”. Koniecznie trzeba wspomnieć, że na scenie towarzyszyła nam niezastąpiona solistka Wiktoria oraz bardzo zaangażowany w grę na gitarze Daniel. Nasz występ wzbudził aplauz publiczności, tańczących nagrodzono gromkimi oklaskami. Uhonorowani słodkimi nagrodami, dyplomem oraz złotym pucharem występujący byli bardzo usatysfakcjonowani i już deklarowali przyjazd do Skawiny w przyszłym roku. Występ przygotowały wraz z młodzieżą panie prowadzące kółko teatralne – A. Romańska i K. Majcherczyk oraz M. Zakolska, K. Bauer, J. Bielak i I. Niechciał czuwająca nad wizualna formą występu.

Opracowała: K. Majcherczyk

Facebooktwittergoogle_plus