Przygody Koziołka Matołka

„Przygody Koziołka Matołka”
„W Pacanowie kozy kują
więc Koziołek, mądra głowa,
błąka się po całym świecie,
aby dojść do Pacanowa (…)” (K. Makuszyński)

16 maja uczniowie klas: 2L, 4U, 6UA wzięli udział w spektaklu „Przygody Koziołka Matołka” wystawianym w krakowskim Teatrze Współczesnym. Z wielkim skupieniem śledzili losy sympatycznego koziołka, który wyrusza w niezwykłą podróż do Pacanowa, gdzie rzekomo podkuwa się kozy. Podczas podróży koziołek przeżywa wiele niebezpiecznych, ale jakże emocjonujących przygód. W zabawnej wyprawie towarzyszą mu bajkowe postaci, takie jak: Agent Kruk, Czarownica, Lisek Chytrusek, Czerwony Kapturek i Wilk, Kopciuszek i Książe ze zgubionym pantofelkiem, Królewna Śnieżka oraz piękna Kózka, które pomagają naszemu bohaterowi wyjść z licznych tarapatów, pokazując tym samym wartość prawdziwej przyjaźni.
Po przedstawieniu uczniowie uczestniczyli w warsztatach teatralnych, podczas których poznali tajniki sztuki aktorskiej, jak również doskonalili sprawność narządów mowy. Na koniec sprawdzili swoje aktorskie umiejętności, wcielając się w rolę Czarownicy (Emilka, kl. 2L) i Pani Kózki (Klaudia, kl. 4U). Wycieczka okazała się wspaniałą formą rozrywki, łącząc przyjemne z pożytecznym.

Opracowała: Justyna Bielak

Facebooktwittergoogle_plus