Patchworkowa podusia

Dzisiaj po raz drugi odbyliśmy niezwykłą podróż do Domu Kultury INSPIRO w Podłężu, gdzie znajduje się magiczna pracownia krawiecka pełna kolorowych tkanin, nitek, wstążek i szpilek. W progu pracowni dzieciaki powitała uśmiechnięta pani Ania, która tym razem zaproponowała nam uszycie poduszek przytulanek. Z werwą zabraliśmy się do pracy. Najpierw odbyło się krótkie przypomnienie zasad obsługi maszyn do szycia, potem ćwiczenia w przeszywaniu skrawków materiału wzdłuż zaznaczonych linii i wreszcie projektowanie wzorów naszych poduszeczek przytulanek. Kiedy trzymaliśmy w dłoniach nasze kolorowe patchworkowe podusie poczuliśmy się niczym mistrzowie igły! Dziękujemy za fantastyczne warsztaty i do zobaczenia w czerwcu!
W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy 6UB i 3Gż.

Opracowała: M.Majka

Facebooktwittergoogle_plus