Poznajemy dobre maniery

Uczniowie klas 2L i 3L mieli przyjemność obejrzeć spektakl zatytułowany „Kuba i Buba czyli savoir – vivre dla dzieci”. Razem z tytułowymi bohaterami, rodzeństwem Kubą i Bubą oraz ich przewodnikiem po świecie dobrych manier – robotem Bon tonem – dzieci zapoznały się
z zasadami kulturalnego zachowania się w różnych miejscach i sytuacjach. Dowiedziały się między innymi tego, w jaki sposób odnosić się do starszych osób, kto kogo całuje w rękę, czy oblizywanie łyżeczki do herbaty jest eleganckie, jak w kulturalny sposób poczęstować się cukierkiem. Po przedstawieniu dzieci wzięły udział w warsztatach, w czasie których poznały tajniki zawodu aktora. Nasze młode damy i gentelmani postanowili stosować zdobyte umiejętności z zakresie savoir – vivre’u na co dzień w domu oraz w szkole.

Bardzo Dziękujemy Dyrekcji Teatru Współczesnego w Krakowie oraz Pani Marcie Baran za możliwość uczestnictwa w zabawnym i pouczającym spektaklu.

Opracowała:  M. Kozłowska

Facebooktwittergoogle_plus