„Spotkania z książką 2017”

„Kiedy przeczytam nową książkę,
to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela.”
/przysłowie chińskie/

Uczniowie naszej szkoły chyba lubią znajdować nowych przyjaciół, bo w tym roku na Konkurs Pięknego Czytania „Spotkania z książką 2017” organizowanym przez SOSW nr 1 im. J. Matejki w Krakowie pojechało ich aż czworo! Natalia, Patryk, Tomek i Grzegorz zapoznali się z książką „Opowieści z ulicy Brocka” i to właśnie jej fragmenty postanowili przedstawić szacownemu jury oraz – oczywiście – konkurencji. A konkurencja w tym roku była wyjątkowo duża – do Krakowa przyjechało aż 47 miłośników książek! Wzorowe przedstawienie fragmentu tekstu wymagało nie tylko umiejętności doskonałego czytania i znajomości elementów sztuki aktorskiej, ale także opanowania tremy. Wszyscy reprezentanci naszej szkoły wypadli rewelacyjnie, a Natalia i Grzegorz otrzymali zaszczytne wyróżnienia. Młodzieży do konkursu pomogły przygotować się polonistki A. Romańska i K. Majcherczyk.

Opracowała: K. Majcherczyk

Facebooktwittergoogle_plus