Palcem po mapie – Afryka

„Dobroć jest cichym czynieniem tego,
o czym inni mówią głośno.”

W ostatnim dniu lutego uczniów i nauczycieli naszej szkoły rozgrzewał gorącymi rytmami wprost z Afryki Papa Samba Ndiaye.
W ramach programu „Mądra Szkoła czyta dzieciom”, działający w naszej szkole Klub Książkowych Motyli zaprosił przedstawiciela Centrum Kultury i Sztuki Afrykańskiej.Mieliśmy możliwość poznać tradycję i kulturę afrykańską. Dowiedzieliśmy do ilu rzeczy można wykorzystać tykwę – misy, instrumenty, szkatułki, grzechotki. Skosztowaliśmy owoców baobabu, a jeżeli będziemy mieć szczęście może wyhodujemy własny baobab. Delektowaliśmy się przepyszną herbatą z malwy afrykańskiej, która przeciwdziała zmęczeniu (dlatego nasi uczniowie mieli następnego dnia tyle energii;-) oraz przeciwdziała przeziębieniu i grypie (mamy więc nadzieję, że do wakacji wszyscy dotrwają w sile i zdrowiu :-).
Najlepsza zabawa zaczęła się jednak na koniec spotkania kiedy to, Papa Samba zaprezentował tradycyjne instrumenty afrykańskie i taniec, który płynie wprost z serca. Okazało się, że mamy w szkole świetnych muzyków i tancerzy, którzy rytmy afrykańskie czują doskonale. Aż żal było się rozstawać. Na szczęście Papa Samba pozostawił nam mnóstwo pozytywnej energii i radości.

Serdecznie dziękujemy Papa Samba Ndiaye ze wspaniałe spotkanie!

 

*Część kosztów związanych z przygotowaniem spotkania z naszym gościem została pokryta z pieniędzy zebranych podczas kiermaszu bożonarodzeniowego.

Opracowała: A. Piwowarczyk,  K. Biel, P. Szyszkowicz

Facebooktwittergoogle_plus