Wizyta w bibliotece

W piątkowe przedpołudnie, klasy I GŻ i 3PP udały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wieliczce, na lekcję biblioteczną. Tematem zajęć był „Zdrowy styl życia”. Uczniowie rywalizowali w grupach o punkty, które mogli zdobyć wykonując kolejne zadania, m.inn rozpoznawane zdrowej żywności podczas próbowania jej z zawiązanymi oczami czy też zgadywanie co jest w siatce i do czego służy oraz ułożenie historyjki obrazkowej. Na koniec Ula z Bartkiem przedstawili treść wiersza „Chory kotek”. Z tym aktorskim zadaniem poradzili sobie znakomicie. Z kolei Grzegorz i Bartek przeczytali utwory mówiące jak należy się zachować podczas choroby i jak się przed nią bronić. Rywalizacja grup zakończyła się remisem. Po pożegnaniu z paniami z biblioteki, wszyscy udali się do baru „Bułka z masłem” na pyszną zupę. Syci i zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Opracowała: K.Kluska

Facebooktwittergoogle_plus