II PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

„Zaśpiewam Jezuskowi najpiękniej jak potrafię
I zaraz z pastuszkami do stajenki trafię
Chwała, chwała niesie się po drogach”…

Jak co roku do auli zlecieli aniołowie, a przy żłóbku Święta Rodzina i wół z osiołkiem, Król cały w złocie (nie wiemy tylko, który to był?) i mnóstwo niespodzianek dla dzieci.
Prawie wszystkie klasy wzięły udział w tegorocznym Szkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Jeśli każdy z nas zaśpiewa tak jak potrafi to na pewno zaśpiewa najpiękniej, takie słowa otuchy popłynęły do przejętych występem zarówno dzieci jak również rodziców. Bo oto w tym roku fantastycznie wspierali swoje dzieci ich rodzice. Mogliśmy oklaskiwać występ rodziny państwa Szylarów: pani Agnieszki z synem Dominikiem i córką Weroniką przygrywającą na klarnecie- „Gwiazdy tańczyły”. Natomiast dzieci klasy 2 GŻ wraz z rodzicami p. Małgorzatą, p. Agnieszką, p.Benią zachwycili pomysłowością kostiumów i inscenizacją pastorałki „Skrzypi wóz”. Inni rodzice póki co, woleli tylko popatrzeć, a było na co patrzeć i posłuchać, oj było.
Nagrodami tegorocznego II Przeglądu Kolęd i Pastorałek były trzy Anioły. Złotego Anioła a tym samym I miejsce przypadło w udziale uczniom klasy 6 UB. Zaprezentowali oni śpiewając i grając na dzwonkach dwie pastorałki: „Ciesz się śniegu biały” i „ Narodzenia czas” (przygotowanie p.Agnieszka Litewka-Zawiślan)
Srebrnego Anioła czyli II miejsce zdobyła klasa 1 gż prezentując pastorałkę „Chojka”. Klasa ta nie tylko czule rozbawiła całą publiczność pomysłowością strojów i rekwizytów ale też z wdziękiem udowodniła, że grać można absolutnie na wszystkim (przygotowanie p. Krystyna Kluska)
Biały Anioł czyli III miejsce powędrował do uczniów klasy 3 gimn. której uczniowie zaprezentowali bardzo zróżnicowany repertuar. Na początek zabrzmiały dzwonki w pastorałce „Bóg w stajni” , potem „Gloria” gdzie prym wiódł duet Jakuba Wypartowicza i Jakuba Dymurskiego (przygotowanie p. Agnieszka Litewka-Zawiślan) i kolęda „Oj Maluśki” (przygotowanie i akompaniament gitary p. Zbyszek Urbaniec)
Wyróżnienia otrzymali:
– klasa 1 U gestami Makatona wykonała kolędę „Cicha Noc”,
– klasa 4 U „Świeć gwiazdeczko”,
– klasa 2 L, która z przytupem wykonała pastorałkę „Gore Gwiazda Jezusowi”,
– klasa 6 L „Śliczna Gwiazda wschodzi nam”,
– klasa 2 gż „Skrzypi wóz”,
– indywidualne wyróżnienie otrzymał Jakub Chudaszek (klasa 3 L) za ekspresję i urok na tle klasy w wykonaniu kolędy; „Dzisiaj w Betlejem”,
Poczynania uczniów oceniało Jury w składzie p. Z.Łukasik, p. B.Markowska, p. M Ryńska na czele z p. dyr. B.Prochwicz. Jak sami przyznali mieli niełatwy orzech do zgryzienia gdyż występy wszystkich na scenie były wspaniałe.
Wystąpili również: Daniel Gawlik, który zagrał na cymbałkach kolędę: „Nie było miejsca dla Ciebie”, klasa 3 L i klasa 3 UB – „Dzisiaj w Betlejem, klasa 6 UA – „Przybieżeli do Betlejem”, Patryk Front (klasa 1 gimn.) zagrał z p. Agnieszką na cymbałkach- „Z Narodzenia Pana”, klasa 1 PP „Wśród nocnej ciszy”, klasa 3 PP wraz z 1 gimn. –„Mizerna cicha” i klasa 3 PP „Przybieżeli do Betlejem”. Uczniów do występów przygotowali nauczyciele, rodzice,a akompaniowali na gitarach : p. E. Turakiewicz, p. R. Warwas i p. Z. Urbaniec.
W czasie obrad Jurry mogliśmy oglądnąć filmik p. K. Kluski z przygotowań do Jasełek oraz wspólnie pokolędować. Uczniowie otrzymali również nagrody w konkursie „Magiczne pudełko”.
Na końcu były Noworoczne życzenia i cukierki, które sypały się wprost ze sceny –„cobyście byli weseli i szczęśliwi jako w niebie Janieli” Hej!

Opracowanie: E. Turakiewicz, A. Litewka-Zawiślan

Facebooktwittergoogle_plus