Spotkanie kolędowe z Klubem Seniora

Dlaczego śpiewamy kolędy? Odpowiedzi jest wiele: bo taka jest tradycja, bo to jeden z najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych w naszych domach, bo mamy poczucie wspólnoty z tymi, którzy żyli przed nami, bo w trakcie śpiewu czujemy szczególną bliskość, radość ze spotkania z bliskimi i każdego roku na nowo doświadczamy wyjątkowości i piękna tych pieśni. Kolejne spotkanie z Klubem Seniora działającym przy Dworze Czeczów w Krakowie postanowiliśmy więc poświęcić wspólnemu kolędowaniu. To piękny zwyczaj łączący pokolenia. Widać było, że w przygotowanie tego spotkania wszyscy uczestnicy włożyli całe swoje serca! Kto chciałby się przekonać jak wielkie emocje budzi wspólne kolędowanie powinien być dzisiaj wśród nas. Wszyscy uczestnicy spotkania aktywnie włączali się we wspólny śpiew znanych polskich kolęd, a na zakończenie brawurowo i z wielkim entuzjazmem wykonaliśmy ulubioną pastorałkę dzieci „Świeć gwiazdeczko”. Wszystkie utwory zaśpiewane zostały przy akompaniamencie gitarowym pana Radka Warwasa. Spotkanie z Klubem Seniora dało dzieciom radość i jakże ważną możliwość kontaktu z muzyką na żywo. Serdecznie Państwu dziękujemy za wspólnie spędzony czas i dzielenie się z naszymi uczniami sercem!

Opracowała: Małgorzata Majka

Facebooktwittergoogle_plus