Palcem po mapie – Polska

„Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stroną”
św. Augustyn

Książkowe Motyle postanowiły ruszyć w podróż, i to podróż nie byle jaką, tylko Palcem po mapie. Podróże te to cykl spotkań, na których Motyle będą poznawać różne kraje. A w myśl przysłowia „cudze chwalicie, swego nie znacie”, Motylki wraz z pozostałymi uczniami Naszej Szkoły i zaproszonymi gośćmi ruszyły w podróż po Polsce.
Najpierw podróżników zapoznano z krótką historią powstania państwa polskiego, a śpiewająco pomogli w tym goście czyli Chór i Chórek Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Staniątkach pod batutą pana Wiesława Hytrosia. Następnie mogliśmy podziwiać piękno polskich miast i krajobrazów delektując się przepysznymi pierniczkami rodem z Torunia i słodziutkimi cukierkami prosto spod Wawelu. Kiedy już podróżne apetyty zostały zaspokojone pan Wiesław Hytroś zabrał wszystkich podróżnych na wycieczkę „Lokomotywą” Juliana Tuwima.
Na zakończenie wspaniałej podróży dziewczynki z Chóru i Chórku przepięknie zaśpiewały historię Smoka Wawelskiego i Szewczyka Dratewki, zagrały utwory instrumentalne na flet i pianino oraz zaprezentowały „Krakowiaczka”.
Po tak wspaniałej podróży w radosnych nastrojach wszyscy razem z gośćmi udali się na zabawę andrzejkową.

Serdecznie dziękujemy pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Staniątkach – Annie Ślęzak za umożliwienie spotkania uczniów Naszych Szkół, panu Wiesławowi Hytrosiowi za wspaniałe przygotowanie muzycznej podróży po Polsce, a przede wszystkim dziewczynkom z Chóru i Chórku za piękny występ.

Opracowała: A.Piwowarczyk,P.Szyszkowicz, K.Biel

Facebooktwittergoogle_plus