Krakowskie legendy – konkurs

Smok wawelski, stópka królowej Jadwigi, krzysztoforskie skarby, Lajkonik… to tematy i bohaterowie krakowskich legend. Ich znawcami są Natalia, Patryk, Marcin (klasa 2 gż) i Grzegorz (klasa 1PP), którzy reprezentowali naszą szkołę w konkursie „W magicznym świecie krakowskich legend” zorganizowanym przez SOSW w Skawinie. Konkurencja była duża: do Skawiny przyjechało aż jedenaście drużyn! Nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i pokonali stres, dzięki czemu w finale (i po nerwowej dogrywce!) Natalia i Grzegorz zajęli zaszczytne trzecie miejsce, a Patryk i Marcin zdobyli wyróżnienie. Wszyscy uczniowie otrzymali wspaniałe nagrody i zadeklarowali, że w przyszłym roku też pojawią się w Skawinie. Konkurs zakończył się słodkim poczęstunkiem. Młodzieży do konkursu pomogły się przygotować p. A. Romańska i K. Majcherczyk.

W Skawinie rozdano także nagrody w konkursie plastycznym związanym z krakowskimi nagrodami. I tu również nasi uczniowie odnieśli sukces: I miejsce zajęła Ula (kl. 1gż), II Klaudia (klasa 1PP), a Franek (klasa 1 gż) otrzymał wyróżnienie. Prace zostały wykonane pod kierunkiem p. A. Bernackiej.

Opracowała: K. Majcherczyk

Facebooktwittergoogle_plus