Z panią Melodią w niezwykłym świecie muzyki dawnej

Listopadowe spotkanie z panią Melodią tym razem pozwoliło nam cofnąć się w czasie i z różnych perspektyw spojrzeć na muzykę minionych epok. Nasi goście z Filharmonii Krakowskiej pojawili się na scenie w stylowych strojach, czym od razu wzbudzili zachwyt publiczności. Pani Melodii towarzyszyła tym razem pani Sarabanda, która w swoich magicznych kuferkach przywiozła dzieciom całą masę instrumentów perkusyjnych oraz … wachlarzy! Było więc wspólne muzykowanie, a wachlarz okazał się wspaniałym rekwizytem przy nauce piosenki, którą nuciliśmy potem przez cały dzień. W świat muzyki dawnej zabrały nas dźwięki nowych instrumentów muzycznych: skrzypiec i wiolonczeli. W trakcie spotkania mieliśmy też możliwość spróbować swych sił w tańcach dawnych epok, z których szczególnie spodobał się nam taniec „Praczki”. Jak na spotkanie z muzyką dawną przystało, nie mogło w nim zabraknąć brawurowego wykonania „Badinerie” J. S. Bacha. Pani Melodio dziękujemy za tę duchową ucztę!

Opracowała: Małgorzata Majka

Facebooktwittergoogle_plus