W Ogrodzie Doświadczeń

„(…) świat (…) to przecież zbiorowisko najfantastyczniejszych dziwności,
których powszechność niczego nie tłumaczy.” S.Lem

We wtorek 25.10 uczniowie klas 3S, 3Gż i 2PP wyruszyli do Krakowa na spotkanie z nauką. Zamówiona wcześniej pogoda dopisała i w pięknej jesiennej scenerii Ogrodu Doświadczeń im. S.Lema udaliśmy się na spacer. Z zaciekawieniem oglądaliśmy (a nawet sami tworzyliśmy) iluzje optyczne, wielki kalejdoskop, zjawisko pryzmatu i peryskop. Przejrzeliśmy się w krzywym zwierciadle, niektórzy mieli przy tym sporo zabawy. Nie zabrakło również zabaw akustycznych – zagraliśmy na wielkich kamiennych cymbałkach, organach rurowych, trójkątach i gongu tam-tam. Wysłaliśmy też sobie wiadomości telegrafem akustycznym. Dużo frajdy sprawiła nam dwuosobowa huśtawka. Na koniec poznaliśmy tajniki związane z hydrostatyką, czyli jak powstaje wir wodny, o co chodzi w Trójkącie Bermudzkim i jak działa waga hydrauliczna. Po drodze było jeszcze wiele innych ciekawostek. Niestety w końcu trzeba było wracać, ale to na pewno nie było nasze ostatnie spotkanie z nauką!

Opracowała: A.Cichoń

Facebooktwittergoogle_plus