Muzyką namaluj swój świat

Do opery albo się chce, albo się nie chce (…).
Monika Szwaja

Naszym uczniom chciało się… Pomimo pochmurnego i chłodnego poranka uczniowie klas: 4U, 6L, 3GŻ i 1PP wybrali się na warsztaty muzyczno – rytmiczne do Opery Krakowskiej. Zgodnie z tematem zajęć ,,Muzyką namaluj swój świat’’ z pomocą wstążek, piłeczek i malarskiej folii ,,malowali’’ słońce, ziemię, wiatr i morze. Oglądane rekwizyty, przymierzane nakrycia głowy i rozbrzmiewająca w tle muzyka sprawiły, że uczniowie poczuli się przez chwilę, jak bohaterowie spektakli. Ale nie tylko dobrze się bawili – wzbogacili też swoją muzyczną wiedzę, poznali kulisy teatru operowego, a przede wszystkim przekonali się, że opera to magiczne i ciekawe miejsce, w którym na widza czeka wiele wrażeń i pozytywnych doświadczeń.

Opracowała: A.Romańska

Facebooktwittergoogle_plus