Muzeum i jego tajemnice

W ramach programu ,,Kultura dostępna’’ nasi uczniowie odwiedzili kolejny oddział Muzeum Narodowego w Krakowie – Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego. W pięknych, odremontowanych salach pałacyku przy ul. Piłsudskiego 12 uczniowie klasy 4U, 6L, 3GŻ i 1PP obejrzeli niezwykle cenną kolekcję monet, medali, banknotów, starodruków i map. Zobaczyli, jak różnorodne pod względem kształtu, wielkości i wzornictwa były monety i banknoty na przestrzeni dziejów, a szczególnie spodobały im się monety z wizerunkami zwierząt i starogreckie ,,delfinki’’. W części praktycznej warsztatów uczniowie wykonali własne projekty monet i banknotów, wykazując się przy tym dużą pomysłowością i precyzją. A już w listopadzie spotkanie z Janem Matejką i krakowskimi legendami w jego domu przy ul. Floriańskiej.

Opracowała: A.Romańska

Facebooktwittergoogle_plus